Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Urządzenia do floatingu

Twoje osobiste miejsce, w którym uzyskasz stan nieważkości

Kapsuły floatingowe

Bardzo ważną sprawą przy wyborze odpowiedniej kapsuły jest jej wielkość. W naszej ofercie posiadamy jedną z największych kapsuł na rynku. Klient może swobodnie rozłożyć ręce w kapsule, a także się w niej rozciągnąć. Zapewnia to ogromny komfort w czasie trwania sesji.

W budowie naszych kapsuł wykorzystano najskuteczniejsze materiały izolacji cieplnej i akustycznej, które umieszczone pomiędzy wszystkimi powierzchniami kapsuły tworzą ciepłe i ciche środowisko relaksacyjne. Woda znajdująca się w kapsule jest czterokrotnie filtrowana pomiędzy sesjami przez wysokowydajną pompę. Każda osoba wchodząca do kapsuły może być spokojna o to, że woda jest czysta i całkowicie sterylna. Podgrzewanie w kapsule zapewnia temperaturę zbliżoną do ciepłoty ciała, dozując do wody w razie potrzeby delikatne ciepło. Dzięki temu zapewniona jest niezwykle stabilna temperatura wody i nawet przy dłuższym korzystaniu z kapsuły nie następuje ogólna utrata ciepła. Muzyka w kapsule rozbrzmiewa w krystaliczno – czystej jakości dźwięku. Jeżeli, ktoś miałby ochotę floatować w ciszy oczywiście nie stanowi to żadnego problemu – jest nawet wskazane. Kuszące wnętrze kapsuły oświetlone jest podwodnymi diodami LED w głębokim, intensywnym odcieniu błękitu. Duże drzwi ułatwiają korzystanie z kapsuły osobom mniej sprawnym, a dogodnie usytuowane zewnętrzne uchwyty zapewniają większy komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Na podstawie wieloletnich badań i obserwacji powstała terapia R.E.S.T (Restricted Environmental Stimulation Therapy), znana z tej nazwy do dziś. W kolejnych latach prowadzone były dalsze badania oraz udoskonalano pierwotną kapsułę, aby osiągnąć bardziej wygodne warunki. W końcu, w latach 70 po wielu próbach stworzona została profesjonalna kapsuła do floatingu.

Na całym świecie floating stał się popularnym sposobem na relaks, przyspieszoną odnowę biologiczną, ograniczenie bólu, kreatywność. Badania naukowe pokazują, że jest remedium na wiele schorzeń (m.in. ból stawów i mięśni, depresja, fibromialgia). Ma również wiele innych zastosowań – o których przeczytasz w zakładce korzyści .

Baseny flotacyjne- główna nagroda za Innowacyjność roku w prestiżowym konkursie Polskiego Instytutu SPA & Wellness

Jest wiele korzyści, jakie możemy osiągnąć dzięki basenom wypornościowym najczęściej powiązane są one z głębokim relaksem i ogólnym dobrym samopoczuciem. Godzinna sesja w basenie flotacyjnym to ekwiwalent kilku godzin snu oraz doskonała droga wspomagająca proces adaptacyjny po nagłych i dużych zmianach stref czasowych z ang. „Jet lag”.
Sesja relaksacyjna pomaga nam wyciszyć się, zredukować stres, odprężyć mięśnie oraz zlikwidować stany napięcia nerwowego.Pomaga również regulować ciśnienie krwi, łagodzić objawy astmy, likwidować bóle migrenowe oraz zaburzenia snu. Wspomaga cyrkulację oraz dostawy tleny do organizmu, przyspiesza regenerację mięśni, zmniejsza ich stany napięciowe oraz uzupełnia procesy leczenia chorób reumatologicznych. Kąpiel jest dobra dla poprawy kondycji skóry: pilinguje, nawilża, rewitalizuje komórki tak, więc ma działanie przeciwzmarszczkowe oraz wspomaga regenerację wewnątrzkomórkową.

Co musimy zrobić ? Właściwie nie musimy robić nic specjalnego. Nie wymaga to żadnego wysiłku, ponieważ floating jest aktywnością pasywną. Sól zawarta w wodzie wypiera ciało, więc utrzymywanie się na powierzchni odbywa się bez naszego zaangażowania.

Temperatura wody jest zgodna z temperaturą ludzkiego ciała umożliwiając nam lepszą jego samokontrolę. W ciągi kilku minut wyłączysz swój umysł i wejdziesz w stan nieświadomości. Czas przestanie się liczyć, a Twoje ciało zacznie czerpać korzyści z minerałów zawartych w wodzie.

Baseny flotacyjne to nie tylko woda, przestrzeń dookoła basenu to kombinacja lekkiego oświetlenia, muzyki oraz delikatnych zmian temperatury, to wszystko, aby stworzyć idealne otoczenie i efekt pełnej relaksacji gdzie zmartwienia dnia codziennego odpłyną daleko daleko …

Baseny moga być tworzone w dowolnych kształtach i wymiarach, a typ floatingu dostosowany do charakteru i typu obiektu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat floatingu?

Zapraszamy do naszej sekcji Baza wiedzy. Znajdziesz tam ciekawe artykuły i nowe informacje związane z koncepcją floatingu.

Inne artykuły

Floating – relaks w wodnej kapsule

Floating polega na unoszeniu się na wodzie w kapsule lub basenie floatycjnym. Metoda ta ma na celu poprawić nasze samopoczucie, uwolnić od stresu i zminimalizować bóle. W czasie trwania seansu zmysły wyłączają się, a człowieka, który korzysta z floatingu, ogarnia niezwykły wewnętrzny spokój

Rehabilitacja uchroni przed skalpelem

Dolegliwości i schorzenia kręgosłupa są najczęściej rezultatem nieprawidłowej postawy przy biurku, braku ruchu i zaniedbania wad rozpoznanych w dzieciństwie. Bagatelizowanie kolejnych objawów może doprowadzić do poważniejszych problemów, którym towarzyszyć będzie ciągły ból

Czym jest floating?

Najgłębszy relaks, jaki możesz sobie wyobrazić. Pełne wyciszenie umysłu dzięki odłączeniu wszystkich bodźców zewnętrznych. Twoje ciało staje się lekkie, jak w stanie nieważkości, nie czujesz jego ciężaru.

Call Now Button