Luksusowa kapsuła do deprywacji sensorycznej - specyfikacja
MATERIAŁY:
Kapsuła wykonana jest z wysokiej jakości antybakteryjnego żelkotu poliestrowego, formowanego metodą natryskowego nakładania poszczególnych warstw wzmacnianych włóknem szklanym oraz żywicą poliuretanową. Wewnątrz na dnie kabiny znajdują się antypoślizgowe wypustki. Na obudowie umieszczone są 3 uchwyty z drewna teakowego.
WYMIARY KABINY:
Długość: 2830 mm, Szerokość: 1920 mm, Wysokość (w pozycji zamkniętej):1230 mm
WAGA KABINY:
Pusta kabina waży ok. 300 kg. Kabina maksymalnie wypełniona roztworem wody i MgSO4 oraz z 1 osobą w kabinie, ok. 1600 kg.

WAGA ROZTWORU WODY – MgSO4:
1140 litrów płynu, ok. 1300 kg,
OBIEG ROZTWORU WODY oraz MgSO4:
Brak możliwości przepompowania roztworu do zewnętrznego zbiornika, solanka magazynowa jest w sposób ciągły wewnątrz kapsuły
PODŁĄCZENIE ELEKTRYCZNE:
400V, 3 fazy, uziemienie. Przewód: 5×4 mm2. Bezpieczniki: 3x16A, Typ C. Moc przyłączeniowa max 8 kW
ZAPOTRZEBOWANIE NA WODĘ:
Do pierwszego napełniania potrzebne jest ok. 800l bieżącej wody. Zaleca się użyć ciepłej wody (nie gorącej!), dla szybszego osiągnięcia właściwej temperatury. Wymagane jest doprowadzenie odpływu pod kabiną oraz w pomieszczeniu technicznym. W pomieszczeniu, gdzie znajduje się kabina zaleca się usytuowanie prysznica oraz umywalki.
PODEST W POMIESZCZENIU KABINY:
Wykonanie podestu nie jest konieczne z racji prowadzenie instalacji filtracyjnej z boku kabiny.
INSTALACJA KAPSUŁY ASENSA™ II:
Panel sterujący powinien znaleźć się w pomieszczeniu technicznym lub w recepcji, filtr kartuszowy wraz z pompą obiegową w pomieszczeniu technicznym lub wydzielonym miejscu wewnątrz pomieszczenia do floatingu.
WENTYLACJA:
Zaleca się zamontowanie wentylacji nawiewnej oraz wyciągu powietrza, zarówno w pomieszczeniu z kabiną jak i pomieszczeniu technicznym. Zapobiega to nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci oraz ciepła.

WYŚWIETLACZ I OPROGRAMOWANIE:
Ekran dotykowy LCD 7”, umieszczony w pomieszczeniu technicznym lub w recepcji.
Lampa LED kolor niebieski umieszczona pod poziomem wody. Możliwość włączenia lub wyłączenia światła z pozycji ekranu dotykowego znajdującego się w pomieszczeniu technicznym.
MUZYKOTERAPIA:
Głośniki poniżej lustra wody – 2 szt., źródło dźwięku po stronie Inwestora
UZDATNIANIE WODY:
Uzdatnianie wody odbywa się poza pomieszczeniem floatingowym. Woda jest filtrowana za pomocą filtra kartuszowego w obiegu zamkniętym, w trakcie filtracji dozowana półautomatycznie chemia, podgrzewana przepływową grzałką z wkładem tytanowym. Dezynfekcja wody za pomocą tabletek multifunkcyjnych
SYSTEM PODGRZEWANIA:
Energooszczędne grzałki izolowane umieszczone w dnie kapsuły oraz tytanowa grzałka przepływowa do podgrzania solanki w trakcie jej filtracji.

WYCISZENIE:
W celu zapewnienia maksymalnego komfortu w czasie trwania sesji zaleca się zastosowanie materiałów tłumiących dźwięk, światło itp. .
WYMOGI PRZESTRZENNE:
Minimalna wielkość pomieszczenia z kabiną to ok. 14-16m², natomiast minimalna wielkość pomieszczenia technicznego to ok 2 m². Wymagana szerokość światła drzwi przy dostawie to min 80 cm. Należy również zwrócić uwagę na szerokość i wysokość korytarza.
Inne artykuły
Floating – relaks w wodnej kapsule
Floating polega na unoszeniu się na wodzie w kabinie relaksacyjnej. Metoda ta ma na celu poprawić nasze samopoczucie, uwolnić od stresu i zminimalizować bóle. W czasie trwania seansu zmysły wyłączają się, a człowieka, który korzysta z floatingu, ogarnia niezwykły wewnętrzny spokój
Rehabilitacja uchroni przed skalpelem
Dolegliwości i schorzenia kręgosłupa są najczęściej rezultatem nieprawidłowej postawy przy biurku, braku ruchu i zaniedbania wad rozpoznanych w dzieciństwie. Bagatelizowanie kolejnych objawów może doprowadzić do poważniejszych problemów, którym towarzyszyć będzie ciągły ból
Czym jest floating?
Najgłębszy relaks, jaki możesz sobie wyobrazić. Pełne wyciszenie umysłu dzięki odłączeniu wszystkich bodźców zewnętrznych. Twoje ciało staje się lekkie, jak w stanie nieważkości, nie czujesz jego ciężaru.